Czym jest rehabilitacja kardiologiczna?

informacja-11

Przypominamy, że Szpital Polski w Sztumie zaprasza na Bezpłatny Program Kompleksowej Rehabilitacji Kardiologicznej. Program dedykowany jest dla aktywnych zawodowo mieszkańców województwa pomorskiego, u których zdiagnozowano chorobę układu krążenia.

Pacjenci, którzy przystąpią do programu otrzymają m.in. bezpłatny pakiet badań laboratoryjnych, zajęcia z aktywności fizycznej, indywidualne konsultacje z psychologiem, fizjoterapeutą, rehabilitantem, dietetykiem oraz  lekarzem kardiologiem.

Wszystkie ćwiczenia są nadzorowane przez wykwalifikowany personel (fizjoterapeuci, pielęgniarki, lekarze kardiolodzy i interniści) z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu do rehabilitacji i aparatury medycznej.

Czym jest rehabilitacja kardiologiczna?

Rehabilitacja kardiologiczna to kompleksowy program obejmujący odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny, edukację i poradnictwo w zakresie prozdrowotnego trybu życia, zmierzający do odzyskania i utrzymania optymalnej sprawności osób z chorobami układu krążenia. Leczenie pacjenta kardiologicznego ma na celu poprawę jakości życia, funkcjonalności pacjenta, ograniczenie postępów choroby oraz zmniejszenie śmiertelności, wynikającej z chorób układu krążenia.  Zaleca się wdrażać ją bezzwłocznie i kontynuować w sposób ciągły. 

Korzyści z rehabilitacji kardiologicznej

Każdy pacjent, który dostosuje się do zaleceń lekarza i podda się rehabilitacji kardiologicznej, może liczyć na skrócenie czasu leczenia, odzyskanie sprawności oraz szybszy powrót do codziennych obowiązków. Regularne ćwiczenia fizyczne przyczynią się także do ustabilizowania ciśnienia tętniczego, poprawienia sprawności i utrzymania prawidłowej masy ciała.

Jeżeli chcesz skorzystać z Bezpłatnej Rehabilitacji Kardiologicznej – zgłoś się do nas: tel. 509 574 820. 

Chciałbyś skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy dostępni dla naszych Pacjentów w dwóch placówkach – wybierz najlepszą dla siebie i skontaktuj się z nami!

DRAWSKO - POMORSKIE

SZTUM

Close Menu
Drogi użytkowniku, prosimy o zapoznanie się z naszymi informacjami dotyczącymi
Ważna informacja
Akceptuje
We use cookies to help give you the best experience on our website.
By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this. Please read our
Ok, I Agree