Co zabrać do szpitala

Co zabrać do szpitala

DROGI PACJENCIE
Termin planowego przyjęcia do szpitala jest ustalany przez lekarza kwalifikującego do szpitala w porozumieniu z pacjentem. Warunkiem przyjęcia jest posiadanie następujących dokumentów:

Pacjent powinien posiadać ważne ubezpieczenie zdrowotne, co potwierdzane jest za pośrednictwem systemu EWUŚ. W przypadku braku informacji na temat ważnego ubezpieczenia w ww. systemie, pacjent ma możliwość złożenia oświadczenia o posiadaniu ważnego ubezpieczenia. Dzieci i młodzież do ukończenia 18. roku życia, posiadające obywatelstwo polskie (potwierdzone np. dowodami osobistymi obojga rodziców), mają zagwarantowane prawo do świadczeń!
Pacjent powinien również posiadać rzeczy osobiste, potrzebne podczas pobytu w szpitalu:

Szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach przyłóżkowych. Sugeruje się, by wszystkie wartościowe rzeczy pozostawić w domu, w przeciwnym wypadku nie należy pozostawiać ich bez nadzoru.

Nagły pobyt w szpitalu

W przypadku nagłego przyjęcia do szpitala (np. w przypadku przywiezienia pacjenta przez pogotowie ratunkowe), bardzo często nie ma możliwości przygotowania rzeczy, potrzebnych podczas pobytu w szpitalu. W takim wypadku wskazane jest, by dostarczyli je bliscy w trakcie pobytu w szpitalu.

Rzeczy wartościowe oraz ubranie pacjenta na czas pobytu w szpitalu zostaje przekazane do depozytu.

Nagły pobyt w Szpitalu

Chciałbyś skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy dostępni dla naszych Pacjentów w dwóch placówkach – wybierz najlepszą dla siebie i skontaktuj się z nami!

DRAWSKO - POMORSKIE

SZTUM

Close Menu