Lądowisko przy Szpitalu Polskim w Sztumie coraz bliżej!

3 ląd

Lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Polskim w Sztumie już niebawem będzie mogło przyjąć pierwsze helikoptery. Skrócenie czasu transportu pacjentów z miejsca zdarzenia do Szpitala znacznie przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa. Będzie to finalizacja projektu „Przekształcenie Izby Przyjęć w Sztumie w Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z budową lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przy Szpitalu w Sztumie powstają dwa nowe obiekty związane z Państwowym Systemem Ratownictwa Medycznego. Oprócz lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, drugim obiektem jest budynek wielofunkcyjny, który będzie miejscem stacjonowania członków Zespołów Ratownictwa Medycznego, tj. karetek pogotowia.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa IX: Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego – w zakresie utworzenia nowych szpitalnych oddziałów ratunkowych powstałych od podstaw lub na bazie istniejących izb przyjęć ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii (roboty budowlane, doposażenie).

Szpital w Sztumie dzięki ponad 5 milionów złotych dotacji, co stanowi 85% wartości projektu, nie tylko buduje lądowisko i wielofunkcyjny obiekt, a także nabywa specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, m. in. aparaty do znieczulania, respiratory, łóżka, defibrylatory, aparat USG, kardiomonitory, aparat przyłóżkowy RTG. Do chwili obecnej Szpital dokonał zakupu większość specjalistycznej aparatury i jest na zaawansowanym etapie realizacji prac budowlanych.

Sztumski Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie mógł jeszcze lepiej świadczyć usługi polegające na ratowaniu zdrowia i życia pacjentów, w szczególności w najtrudniejszych stanach, tj. w trakcie zawałów, udarów, po wypadkach.

Usługi świadczone są na rzecz wszystkich potrzebujących, w tym głównie dla mieszkańców Powiatu Sztumskiego i powiatów ościennych.

Warto dodać, że sztumski SOR dysponuje pełną obsadą personalną, w niektórych grupach personelu nawet powyżej standardów wymaganych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Chciałbyś skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy dostępni dla naszych Pacjentów w dwóch placówkach – wybierz najlepszą dla siebie i skontaktuj się z nami!

DRAWSKO - POMORSKIE

SZTUM

Close Menu