ShockWave Therapy

IMG_9228

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci,
jest nam niezmiernie miło poinformować, że  2 października na Oddziale Kardiologii w Sztumie zespół pod przewodnictwem dr n. med. Przemysława Wilczewskiego przeprowadził nowatorski zabieg angioplastyki przy użyciu systemu ShockWave.

Jest to system, który pozwala na rozbijanie zwapniałych złogów w tętnicach. Służą temu ultradźwięki, których emisja pozwala na rozbijanie twardych, zwapniałych złogów organicznych.  Stosuje się je od lat do litotrypsji kamieni w układzie moczowym, a od niedawna, dzięki udoskonaleniu technik operacyjnych, także do poszerzania zwapniałych naczyń. Zabieg znajduje zastosowania u wąskiej grupy pacjentów, u których nie udało się uprzednio wykonać angioplastyki ze względu na ogromną twardość zwężonych obszarów.
U chorego poddanego operacji w Sztumie nie udało się rozprężyć stentu pomimo użycia ciśnienia 30 atmosfer! Pozostawały dwie drogi – albo wszyć bypass, albo spróbować techniki ShockWave. Z dostępnych danych wynika, że skuteczność metody przekracza 90%, co potwierdziło się u naszego pacjenta. Efekt wystąpił natychmiast, po drugiej aplikacji ultradźwięków. Naczynie poszerzono do optymalnego stanu, a pacjent nie musi przechodzić operacji kardiochirurgicznej.

Metoda jest nowa na rynku – w UE stosuje się ją dopiero od roku. W Polsce tego typu zabieg wykonano w nielicznych placówkach. Spodziewamy się, że tego typu procedura może znaleźć zastosowanie u kilku chorych rocznie.

Chciałbyś skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy dostępni dla naszych Pacjentów w dwóch placówkach – wybierz najlepszą dla siebie i skontaktuj się z nami!

DRAWSKO - POMORSKIE

SZTUM

Close Menu
Drogi użytkowniku, prosimy o zapoznanie się z naszymi informacjami dotyczącymi
Ważna informacja
Akceptuje
We use cookies to help give you the best experience on our website.
By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this. Please read our
Ok, I Agree