Światowy Dzień Anestezjologa

Anestezjolog

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Anestezjologa. Po raz pierwszy narkozę podczas zabiegu operacyjnego zastosował Thomas Morton dokładnie 174 lata temu, 16 października 1846 roku.
Praca anestezjologa to przede wszystkim przynoszenie ulgi i łagodzenie bólu. Oprócz różnych rodzajów znieczuleń ,anestezjolodzy leczą przeciwbólowo, wykonują różnego typu blokady, ratują w stanach zagrożenia życia, prowadzą terapie pozaustrojowe i wiele innych zabiegów ratujących życie. To oni odpowiadają za bezpieczeństwo pacjenta, starając się, aby po operacji odczuwał jak największy komfort i jak najmniejszy ból. Anestezjolodzy pracują również w Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej prowadząc pacjenta podłączonego do respiratora, czyli niewydolnego oddechowo. Obecnie, w czasach pandemii koronawirusa, kiedy znacznie wzrosła ilość chorych z zaburzeniami oddechowymi, ta część ich pracy jest szczególnie ważna.
Wszystkim zatrudnionym w Naszym Szpitalu Anestezjologom składamy wyrazy szacunku i życzymy satysfakcji, płynącej z możliwości ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Dziękujemy za Waszą trudną i odpowiedzialną pracę 💐❤.

Chciałbyś skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy dostępni dla naszych Pacjentów w dwóch placówkach – wybierz najlepszą dla siebie i skontaktuj się z nami!

DRAWSKO - POMORSKIE

SZTUM