ul. Ligocka 103, 40-568 Katowice, Polska, Unia Europejska biuro@szpitale-polskie.pl
+48 32 208 89 90

Szkoła Rodzenia

Szpitale Polskie S.A. umożliwiają rodzicom bezpłatne uczestnictwo w zajęciach pozwalających nabyć wiedzę i umiejętności w temacie ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem.

Wiemy jak ogromny stres i emocje towarzyszą Rodzicom w tych wyjątkowych tygodniach. Odpowiednie przygotowanie pomoże prawidłowo reagować, zminimalizować panikę i napięcie w kluczowym momencie. Doświadczone położne powiedzą jak czerpać radość z magii porodu i pierwszych chwil z noworodkiem.

Wykłady teoretyczne i ćwiczenia odbywają się w dwóch grupach. W jednej uczestniczą kobiety, które będą rodzić samodzielnie, w drugiej pary które zdecydowały się na wspólne przeżycie porodu. Uczestnictwo w zajęciach pozwala przyszłym rodzicom przeżyć świadomie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu jakim są narodziny dziecka. W wyniku przeprowadzonej edukacji rodzice posiadają niezbędną wiedzę na temat ciąży, są przygotowani do porodu i połogu oraz najczęściej występujących problemów. Ciężarna zna techniki oddychania oraz pozycje wertykalne ułatwiające poród i inne możliwości relaksu podczas akcji porodowej. Zrealizowany program Szkoły Rodzenia pozwala przyszłym rodzicom umiejętnie pielęgnować i opiekować się dzieckiem. Rodzice posiadają niezbędną wiedzę na temat karmienia naturalnego i potrafią sprostać najczęstszym problemom z nim związanym. Po odbyciu kursu rodzice znają topografię oddziału, gdyż wycieczka na Salę Porodową jest obowiązkowym punktem szkolenia.

Szkoła Rodzenia w Sztumie:

Szkoła Rodzenia przy Sztumskim Oddziale Ginekologiczno- Położniczym funkcjonuje od 20 lat. Przeznaczona jest dla kobiet od 27 tygodnia ciąży.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 48 604-486-432.

Szkoła Rodzenia w Drawsku Pomorskim:

Personel Oddziału Położniczego Szpitala w Drawsku Pomorskim w celu udoskonalenia relacji z rodzicami podjął współpracę ze Szkołą Ojców i Matek - współtwórcami i realizatorami Ogólnopolskiego Programu Edukacji Poporodowej.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 94 363-03-56