Uroczyste otwarcie Dziennego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej

10

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym tygodniu w Drawskim Centrum Specjalistycznym odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej!

W Ośrodku rehabilitowani są pacjenci z chorobami serca, a także po przebytych zawałach. Szpital w Drawsku Pomorskim to drugi w województwie, po Szpitalu Klinicznym nr 2 na Pomorzanach w Szczecinie, ośrodek oferujący kompleksową opiekę specjalistyczną dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego, na którą składa się opieka lekarzy kardiologów, dietetyka, psychologa, a także pakiet zabiegów rehabilitacyjnych.

Od momentu uruchomienia Oddziału przyjęliśmy 17 pacjentów, z czego 8 osób zakończyło rehabilitację, a 9 jest w trakcie. Z kolei do programu KOS-zawał do chwili obecnej zakwalifikowanych zostało 8 pacjentów. Według informacji przekazanych przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii prof. Jarosława Gorącego, oznacza to, że osoby te zwiększyły swoje szanse na przeżycie w ciągu pierwszego roku co najmniej o 50%, co jest wskaźnikiem fenomenalnym.

Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości, którym mogliśmy podziękować za wkład i zaangażowanie poświęcone w powstanie Ośrodka.

Chciałbyś skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy dostępni dla naszych Pacjentów w dwóch placówkach – wybierz najlepszą dla siebie i skontaktuj się z nami!

DRAWSKO - POMORSKIE

SZTUM

Close Menu
Drogi użytkowniku, prosimy o zapoznanie się z naszymi informacjami dotyczącymi
Ważna informacja
Akceptuje
We use cookies to help give you the best experience on our website.
By continuing without changing your cookie settings, we assume you agree to this. Please read our
Ok, I Agree